Консультація для батьків вихованців щодо особливостей впливу психологічної травми дорослих на дитину та як його мінімізувати. Під час воєнних подій збільшилася кількість чинників, що спричиняють у людей різного віку посттравмівні стани. Повернутися до звичного життя після пережитої травмівної події складно будь-якій людині. Потрібно не лише дбати про себе, а й контролювати вплив свого психологічного стану на … Продовжити читання “Вплив посттравмівного стану дорослих на дитину”
Для шестирічок початок навчання – завжди складний і відповідальний процес. Дослідження свідчать, що найбільші труднощі мають ті діти, які виявляють інтелектуальну пасивність, у яких відсутнє бажання і звички думати, прагнення пізнавати нове. Тому головною метою підготовки дитини до школи є її всебічний розвиток. Необхідно слідкувати, щоб дитина не перевтомлювалась. Тому потрібно залучати дитину до виконання … Продовжити читання “Орієнтир для батьків: “Що має знати дитина перед вступом до школи”.”
Фізичне здоров’я дітей має неабияке значення, але не менш важливо зміцнювати їх психічне здоров’я. Згідно з новітніми дослідженнями, спостерігається стійке зниження психічного здоров’я дітей, і цей процес починається в середньому в 14 років. У більшості дітей хоча б раз у житті з’являються думки про суїцид, суттєво впливаючи на якість їх повсякденного життя. Батьки, дотримуючись певних … Продовжити читання “Як підтримувати психічне здоров’я дитини”
Мастурбація (онанізм)– це те, що досі змушує нас червоніти. А регулярні дотики дитини до своїх геніталій викликає цілу гаму складних почуттів не тільки у її батьків, але й випадкових свідків. При цьому більшість дітей у віці від двох до шести граються зі своїми статевими органами. Проблема дорослих – мам-тат, бабусь-дідусів, педагогів – у тому, що … Продовжити читання “Дитячий онанізм: що робити і як реагувати?”
Страхи та фобії належать до емоційних розладів. Емоційні розлади характеризуються такими аномальними емоційними станами, як страх, фобія, тривога, стрес, переживання. Ці стани тісно пов’язані між собою. Страх є найбільш небезпечною з емоцій, оскільки порушує адаптаційні можливості дитини і, з часом, може призводити до емоційної нестабільності, до переживання таких станів, як надмірна тривожність, постійне напруження, дратівливість, … Продовжити читання “Що таке дитячі страхи? Їх передумови та причини. Як долати страхи та фобії дошкільнят.”